Finish školkového roku
konec školkového roku se nezadržitelně blíží, ale nezoufejme. Užijeme si to jako vždy naplno:

konec školkového roku se nezadržitelně blíží, ale nezoufejme. Užijeme si to jako vždy naplno:
"No, něco takovýho jsem ještě neviděla..." oddechla si zkušená certifikátorka, která s námi strávila den ve školce a čtyři hodiny intenzivním rozhovorem o všech aspektech Rybičky. Pak se usmála a rychle dodala ...
chtěl bych vás a vaše statečné ratolesti pozvat na další třeskutou expedici.
Zima v lesní školce - to není takové to horší období, které se musí přečkat do jara. I zimu si chceme a můžeme užívat naplno. Nezapomeňme, že plný komfort růst prostě nepodporuje;)
*změna programu vyhrazena;)
Září startuje a s ním přichází otázka, jak co nejlépe zvládnout adaptaci dětí (i rodičů) na školkovou realitu. Různé školky na to jdou různě. Univerzální odpověď samozřejmě neexistuje, ale za těch 11 let už se nám nastřádala hromada zkušeností a některé postupy se nám velmi osvědčili. Proto s vámi rádi sdílíme k inspiraci tento mail, který šel před...
Nějak se nám ty akce na konci školního roku nakupily, tak tu pro vás máme krátké shrnutí toho, co nás všechno čeká:
Rybička není školkou zapsanou v rejstříku MŠMT. Formálně jsme lesní klub. Máme tak mnohem více svobody a mnohem méně byrokracie. Má to ale i pár nevýhod, nemožnost plnit u nás povinný předškolní rok docházky by se mohla zdát být jednou z nich, ale nebojte, je to úplně v pohodě.